Ulaz za korisnike

Čudesna Janica bez štapa i rukavice do postolja

|
Ova slika trenutno nije pronađena

JANICA KOSTELIĆ [/b ] - odvozila je nevjerojatnu utrku u kojoj se bez štapa i rukavice popela na postolje i osvojila treće mjesto. "Snježna kraljica" je Austrijanka Marlies Schild, a druga Katrin Zettel.

Marlies Schild je slavila s rezultatom 1:53.63, druga je bila njezina sunarodnjakinja Kathrin Zettel (1:54.07), dok se Janica Kostelić sa sedmog mjesta iz prve vožnje probila do treće pozicije. Nika Fleiss bila je 12, a Ana Jelušić zauzela 25. mjesto na prvom slalomu ove godine koji se vozio na sljemenskom Crvenom spustu.

Janica: Vozila sam za vas "Prva vožnja bila je sramotna, a u drugoj sam vozila za vas. Radila bih zvijezde, ali ruka me boli." - kazala je Janica nakon druge vožnje. "Dobro sam. Misllim da sam ruku samo natukla, ali bit će sve O.K. Dogodila mi se velika glupost. Štap se zapiknuo i prošlo mi je kroz glavu da odustanem. S dlanom više nisam mogla micati štapove, pa sam ih udarala laktom. Bila je to užasna bol." - rekla je Janica. "Ljudi su radili, mučili se i nisu spavali. Zbog svih ovih ljudi koji su došli na Sljeme morala sam dovršiti utrku." - dodala je Janica. "Na kraju sam kričala. Kad sam došla u cilj vidjela sam da sam prva i rekla sam - Bože moj. Užasno me bolilo kad sam ušla u cilj." - zaključila je Janica.

Janica je i dalje vodeća skijašica u ukupnom poretku Svjetskog kupa i slaloma. U ukupnom poretku Janica vodi sa 652 boda, druga je Parson (585), a treća Austrijanka Michaela Dorfmeister (510). U poretku slalomašica Janica Kostelić vodi sa 280 bodova. Druga je Marlies Schild (260), a treća Anja Parson (245).

Tehnički podaci o Crvenom spustu: Utrka se vozila na Crvenom spustu na Sljemenu, a na utrci je prisustvovalo oko 20 tisuća gledatelja. Prvi "lauf" postavio je Slovak T. Zuzlov, a staza na Crvenom spustu ima 65 vrata. Za postavljanje druge vožnje bio je zadužen Austrijanac R. Kneisl. Druga vožnja imala je 64 vrata. Start utrke bio je na 985 metara, a cilj 200 metara niže, na 785 metara. Utrku je sudio A. Skaardal. U prvoj vožnji je sudjelovalo 65 skijašica. Start prve vožnje bio je u 15.15, a druge u 18.15. Nagradni fond utrke bio je 165 tisuća eura, najveći u Svjetskom kupu. Prva skijašica osvojit će čak 60 tisuća eura. Prije utrke na stazi je bila gusta magla. Temperatura na Sljemenu bila je -2 stupnja Celzijusa, a temperatura staze jedan stupanj manje. "Imali smo najgore moguće uvjete zbog lošeg vremena, no siguran sam da će staza izdržati." - izjavio je prije utrke Vedran Pavlek, direktor skijaške reprezentacije prije utrke. Ivica Kostelić prvi se spustio niz stazu i obilježio službeni početak dugo očekivane utrke.

Fantastična atmosfera na Sljemenu Indexova novinarska ekipa koja se nalazi na Sljemenu javlja o fantastičnoj atmosferi koja vlada uz Crveni spust. Prvi lauf naše najbolje skijašice i trostruke olimpijske pobjednice Janice Kostelić popratilo je urnebesno navijanje, a zapaljeno je i nekoliko bengalki unatoč policijskoj zabrani pirotehničkih sredstava. Navijači uz stazu su istakli na desetke transparenata, pri čemu je podjednak broj transparenata posvećen Janici Kostelić i Niki Fleiss. VIP loža je puna poznatih lica, među kojima smo uočili zagrebačkog gradonačelnika Milana Bandića, ministra znanosti Dragana Primorca, proslavljenog nogometaša Zvonimira Bobana, predsjednika NK Zagreba Dražena Medića...